Grzejniki energooszczędne

Grzejniki energooszczędne

Grzejniki energooszczędne to idealny sposób na obniżenie kosztów w sezonie grzewczym. Nie da się ukryć, że energia elektryczna drożeje w przerażającym tempie. Wiele osób decyduje się na dogrzewanie pomieszczeń. Grzejniki energooszczędne dostępne są w różnych modelach, należy jednak wybrać taki o dużej mocy grzewczej. Istotne jest to, gdy do ogrzania mamy duże pomieszczenie. Dostępne moce grzejników występują między 0,4 KW do 3 KW. Pytanie więc o jakiej mocy wybrać grzejnik, aby wystarczyło nam ciepła? Nie trudno się domyślić, iż grzejnik o mocy poniżej 1 KW nie ogrzeje nam pokoju w sposób wystarczający. Natomiast powyżej 1 KW – 2 KW, grzejnik będzie ogrzewał nasze pomieszczenie dosyć dobrze. Warto więc brać pod uwagę wielkość pomieszczenia, jakie mamy do ogrzania.

Oprócz tego, jeśli bardzo zależy nam na oszczędzeniu, dobrym krokiem będzie wybranie grzejnika z wyświetlaczem, który wskazuje nam wartość pobranej energii oraz temperaturę pomieszczenia. Istotne jest również zakupienie grzejnika z wiatrakiem, który będzie rozprzestrzeniał ciepło po pomieszczeniu, a także z termostatem, umożliwiającym regulacje ciepła. Grzejniki energooszczędne elektryczne możemy najczęściej znaleźć w ofertach producentów. Charakteryzują się one przede wszystkim niskim poborem energii elektrycznej. Grzejnik przez krótki czas pobiera energię elektryczną, a oddaje ciepło dłużej. Wszystko za sprawą ceramicznej obudowy grzejnika, pod którą znajduje się rdzeń z elementami grzewczymi, który szybko się nagrzewa. Kolejnym przykładem grzejnika energooszczędnego będzie model z radiatorem, który zawiera spirale grzewcze pod blachą aluminiową.

Grzejniki elektryczne marmurowe to także dobre rozwiązanie na zaoszczędzenie pieniędzy. Oddają one ciepło przede wszystkim przez promieniowanie. Kamień ma bowiem zdolność do trzymania ciepła, które później oddaje na całej powierzchni. Piece akumulacyjne to kolejna tańsza wersja ogrzewania. Zbudowany jest tak, aby gromadzić ciepło, a później oddawać je przez długi czas.

Zapraszamy do sklepu http://thomson24.pl/

Dodaj komentarz