Dieta z soków

Dieta z soków

Dieta z soków pozwala na przeprowadzenie detoksu organizmu. Dzięki dobrze przygotowanej diecie, możemy odzyskać dobre samopoczucie, energię oraz poprawić ogólny wygląd.
Dieta z soków powinna być przeprowadzona pod okiem dietetyka lub lekarza w sposób przemyślany i zorganizowany, żeby przyniosła korzyści dla naszego organizmu, a nie problemy.
Taka dieta może trwać kilka dni i jej głównym celem jest oczyszczenie i poprawa funkcjonowania organizmu, a nie odchudzanie. Odchudzanie to proces długoterminowy, dlatego nie zaleca się tak radykalnych diet na dłuższy okres.
Okres wiosenny to świetny czas na przeprowadzenie detoksu po zimie, chociaż najbardziej do tego nadaje się okres letni, kiedy mamy bogactwo naturalnych sezonowych owoców i warzyw: świeżych, wartościowych, pysznych i soczystych.
Dieta z soków polega na tym, żeby 5 posiłków, które spożywamy w ciągu dnia zastąpić świeżo wyciskanymi sokami warzywnymi i owocowymi, bez dodatku cukru lub innych sztucznych składników. W porze śniadaniowej stawiaj na soki owocowe, ponieważ zawierają więcej naturalnie występujących cukrów. Później sięgaj po soki z coraz większą zawartością warzyw.
Soki możesz doprawiać naturalnymi ziołami i przyprawami, takimi jak: bazylia, tymianek, pieprz, gałka muszkatołowa lub kminek. W trakcie diety z soków sięgaj często po wodę oraz herbatki ziołowe, np. ze świeżego kopru.W trakcie diety nie należy spożywać czarnej herbaty, kawy czy alkoholu.
Dietę możesz powtórzyć raz na kwartał, ale nie częściej. Soki najlepiej przygotowywać w wyciskarce lub mikserze, tak żeby zawierały też trochę miąższu owoców i warzyw, żeby można było dodawać małe owoce oraz warzywa liściaste. Sokowirówka odrzuci zbyt wiele cennych substancji zawartych w miąższu rośliny, takich jak: enzymy, minerały i witaminy.
Przygotuj się wcześniej do diety, zdrowo się odżywiając przez tydzień lub dwa przed rozpoczęciem. Po diecie również od razu nie wracaj do starych nawyków, tylko odżywiaj się lekko i zdrowo, a efekty zachowasz na dłużej.

Więcej znajdziesz tutaj: https://naturacoldpress.pl/soki/

Dodaj komentarz